You are currently viewing Spotkanie autorskie z Agnieszką Martinką,  wernisaż wystawy malarstwa Pawła Piotraka

Spotkanie autorskie z Agnieszką Martinką, wernisaż wystawy malarstwa Pawła Piotraka

Autorka w swojej prezentacji multimedialnej „Rowerem na Ural, do miejsca zesłania Ojca”  przedstawiła swoją wielką wyprawę rowerową z dwójką towarzyszy pokonując 4472 km do sowieckiego łagru w Połowince, gdzie w 1945 r. zesłany był jej Ojciec.

Wyprawa rozpoczęła się 4 sierpnia, z Tomaszowa Lubelskiego poprzez Białystok – Wilno – Ostaszków – Miednoje – Moskwę – Niżny Nowogród – Perm – Połowinkę do Jekaterynburga. Trwała  do 17 września 2006r. Agnieszka Martinka promowała też  swoją książkę „Połowinka”. Jak sama autorka ksiązki  powiedziała, jej zamierzeniem jest propagowanie wartości patriotycznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Drugim wydarzeniem był wernisaż wystawy Pawła Piotraka. Artysta wystawił 33 olejne obrazy, które rozświetliły wnętrze cieszącymi  oczy kolorami. Wystawa zatytułowana jest  „Objawienie św.Antoniego oczami Pawła. Uczucia i emocje, jakie towarzyszą nam przez życie”.

Uczestnikami spotkania byli uczniowie szkół podstawowych i Gimnazjum, nauczyciele, społeczność lokalna oraz miłośnicy sztuki malarskiej.

Obrazy można oglądać do 5 maja 2018r w bibliotece.